Piotr Mazur

Piotr Mazur

Fizyk doświadczalny, trener metalny, terapeuta kinezjologii edukacyjnej

Jestem fizykiem doświadczalnym oraz pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Parafrazując słowa Einsteina twierdzę, że nie uczę swoich uczniów tylko stwarzam im warunki, aby mogli się uczyć. Dlatego podjąłem się szukania rozwiązań, które spowodują, że nasz mózg będzie w pełni wykorzystywał swoje możliwości podczas nauki. A od ponad 10 lat przekazuję je innym.

Moja pasja do pokazów fizycznych zrodziła się w czasie studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej, w Kole Naukowym Fizyków BOZON, Kiedy to miałem okazję współorganizować Noc Naukowców w Krakowie. Studia skończyłem, pasja pozostała, dlatego moi uczniowie zawsze na lekcjach oprócz teorii mają obrazujący ją eksperyment, więc uczą się fizyki poprzez doświadczanie. Podczas wypraw naukowych za koło podbiegunowe na Spitsbergen nauczyłem się pracy pod presją i w trudnych warunkach nie tylko fizycznych, ale przede wszystkim sprawdzających możliwości własnego umysłu.

Bardzo lubię pracować z młodzieżą, pokazywać im świat z różnej perspektywy. Mam doświadczenie w uczeniu studentów, licealistów i młodzieży ze szkoły podstawowej i wiem, że na każdym poziomie nauczania mam do przekazania niezbędną wiedzę: każdy z Was może nauczyć się wszystkiego, tylko musi wiedzieć, że jest niepowtarzalny i osiągnie wszystko, jeśli w siebie uwierzy i będzie wiedział, do czego dąży!

W wolnym czasie lubię posłuchać szumu strumienia i śpiewu ptaków, oraz zatracić się w pięknych górskich widokach, zdobywając kolejne szczyty. Chętnie też słucham muzyki, gram na skrzypcach lub ustnej harmonijce. Ponieważ muzyka czyni bardziej wrażliwym na piękno i na drugiego człowieka.

Inni członkowie