Bądź gotów na edukację zdalną!
Wygląda na to, że edukacja zdalna powraca. Chcesz skoncentrować się i jak najwięcej skorzystać z lekcji, zwłaszcza że okres wystawiania ocen na nowy semestr zbliża się nieubłaganie. Dowiedz się, jak zrobić to skutecznie, nawet w ciemne grudniowe poranki!
Zainwestuj w dobry początek dnia.
To, co robisz teraz, wpływa na to, czy za chwilę poczujesz się lepiej czy gorzej. Czasem coś, co przynosi Ci chwilową ulgę, na dłuższą metę pogarsza Twoje samopoczucie. I odwrotnie coś, co sprawia Ci nieco trudności na początku, sprawia, że czujesz się lepiej.
Zobacz sam, jak się czujesz, gdy siadasz do zdalnych lekcji w pidżamie, bez śniadania, pod kołdrą? Czy łatwo Ci skoncentrować się na lekcji i nie odpłynąć w sen? A jak czujesz się, gdy wstaniesz, ubierzesz się, zjesz śniadanie, wywietrzysz pokój, trochę się poruszasz? W którym wypadku koncentracja na pierwszych godzinach zdalnych lekcji przychodzi Ci łatwiej?
Zdalna edukacja przenosi odpowiedzialność za dobry początek dnia na Ciebie. Ty znasz się najlepiej. Zdecyduj, jakie rozpoczęcie dnia przyniesie Ci więcej korzyści.
Skuteczne uczenie się zaczyna się od… skutecznego odpoczynku.
Organizacja Twoich przerw podczas edukacji zdalnych także zależy od Ciebie. Przyjrzyj się, kiedy czujesz się lepiej. Wtedy spędzasz czas nieruchomo wpatrując się w ekran, czy wtedy gdy wstajesz od biurka i ruszasz się. Może czas na taneczne przerwy? Włącz swoją ulubioną piosenkę i ruszaj się w rytm muzyki. Twój mózg odwdzięczy Ci się nie tylko lepszym samopoczuciem, ale też skuteczniejszą pracą. Zdziwisz się, ile może Ci dać nawet pięć minut ruchu.
Kinezjologia edukacyjna – porusz nie tylko Twój mózg.
Kinezjologia edukacyjna to metoda, w której ruszając się, pobudzasz do lepszej pracy nie tylko ciało, ale także swój mózg. Przekonaj się sam już teraz. Zacznij od ruchów naprzemiennych. Być może młodzi ludzie sami intuicyjnie czują, że ruchy naprzemienne są dla nich korzystne i dlatego popularne choreografie na tik toku mają tak wiele ruchów przekraczających oś ciała.
Sięgaj łokciem do przeciwległego kolana. Podnoś rękę i przeciwległą nogę. Pomachaj ręką po drugiej stronie ciała.
Skrzyżuj ręce i połóż je kolanach. Ruszaj się jak chcesz i lubisz, pamiętaj tylko o przekraczaniu osi ciała.
Spodobała Ci się taka forma trenowania mózgu? Chcesz poznać lepiej metody kinezjologii edukacyjnej? Sprawdź nasze kursy dla uczniów. Dowiesz się tam więcej, jak ruszając się, skłonić Twój mózg do tego, by służył Ci jeszcze lepiej.